A felszerelés összhangja
Ebben a fejezetben a "nagy képet", azaz egész felszerelést tekintjük át.
Minden rendszerben a leggyengébb láncszem enged, az fog először sérülni, szakadni, törni. A leggyengébb szem dönti el az egész rendszer használhatóságát, életképességét. Nincs ez másként a horgászat világában sem. Bármilyen módszer szerint is horgászunk, bármilyen eszközöket, kiegészítőket használunk – a legfontosabb az elkészített szerelék összhangja. Nem lehet benne gyenge láncszem, semmi olyan eszköz, amely silányabb a többinél. Lehetnek drága eszközök, vagy olcsók, ha hiba van a rendszerben, azt a halak meg fogják megmutatni. Bosszúságok, idegeskedések sora, elveszített halak, sérült eszközök jelzik a rosszul megválasztott felszerelés útját. Elveszíthetjük vele a HALAT– amely akár életünk hala lehetett volna.
A method feeder felszerelés összeállításánál minden lényeges elemet figyelembe kell venni. A botot, az orsót, a zsinórt, a kosarat, horogelőkét és a horgot. A felhasznált eszközöknek harmonizálni kell egymással. Az egyes alfejezetekben áttekintjük az általános tudnivalókat a részekkel kapcsolatosan. A wikipédia más fejezeteiben pedig részletesen is kitárgyaljuk témákat.
Az egész felszerelésnek együtt, tökéletesen együttműködve kell dolgozni ahhoz, hogy sikeresen tudjuk szákba terelni a halat. Ha az ebben a fejezeteben leírt dolgokat megfontoljuk, akkor erre már jó esélyünk van! :)
Következő fejezet: Method feeder botokról általában