Ahogy a kosaraknál említettük, a method szereléknél a kosár a főzsinóron fut, vagy ahhoz csatlakozik. Ezek az in-line megoldások.
Első esetben is két megoldást szokásos alkalmazni.
-A megütköztetett, vagy fix megoldásnál a kosár nem tud bármeddig szabadon futni a főzsinóron. Legegyszerűbben a főzsinórra, a kosár fölé egy gumi ütközőt szerelünk, általában pár centire, de figyeljünk arra, hogy csak akkora gumi ütközőt használjunk, ami indokolt. A túl kicsi gumiütköző képest becsúszni a kosár vezetőszárába, a túl nagy esetleg könnyebben fog a főzsinóron csúszkálni, ellálítódni. Kapás esetén a gumi ütköző távolságát hagyja meg a halnak a halnak, mielőtt a kosár súlya „rásegítene” az akadásra. Finnyásan csipegető halaknál előny lehet az ilyen szerelék. Kis hátránya, ha rázza a hal a fejét, a kosár ide-oda ütődhet a kapocs és az ütköző között, növelve a kiszakadás kockázatát.
Néhány kosár gyártó forgót, kapcsot is mellékel kosarához, ami a kosárba mintegy beül. Így szerelékük tulajdonképpen kvázi fix lesz, de esetleg egy szakadás után, ha a hal még cipeli is magával a kosarat, ki tudja húzni belőle a kapcsot, utána elhagyva nehéz koloncát. Az így szerelt fix szerelék segít a gyors, azonnali akadásban.
-Ha a kosarat nem ütköztetjük meg, akkor is jó esélyünk van megfogni azokat, viszont nagyobb figyelmet, és gyorsabb reagálást igényel a horgásztól, de kisebb eséllyel tudja horgunkról lerázni magát a hal. Rövidebb távoknál javaslom ezt a módot 60-70m ig tökéletesen működik így is.
Második eset a gumis szerelék. Gumis szerelékek többsége fix szerelék. A kosarat fixen a főzsinórra rögzítjük, és a kosárnak van egy ettől független gumis előke része, ehhez tudjuk horogelőkénket csatlakoztatni. Néhány gyártó kidolgozott olyan megoldást is, amivel a gumit úgy lehet a főzsinórral összekötni, hogy szakadás esetén a kosártól a hal meg tud szabadulni. Ha lehet ilyen megoldást válasszunk a gumis kosarak közül.
A gumi a fejrázások, és a hirtelen kirohanások csillapításában fontos szerepet tud játszani. Javasolt használatuk keményebb karakterisztijú botoknál, amik kevésbé tudják az ilyen kirohanásokat, fejrázásokat csillapítani. Ennek használat főleg nyári időszakban indokolt, mikor hevesebben védekeznek halaink, hidegebb időben nagyon finom kapásoknál a gumi csillapító hatása miatt, lehet nem, vagy csak később vesszük észre kapásainkat.
Ha keszeg, vagy egyébb apróbb hal a célhal inkább in-line, mint gumis szereléket válasszunk, hamarabb, érzékenyebben látjuk a kapást.