1. Forgók.
Lehetnek sima, dupla vagy akár tripla forgók. A methodnal elsősorban a sima nyolcas forgókat használjuk. Sokan ezt kötik a főzsinórra es ebbe hurkolják az előkét. Így nagy mértékben megszűnik az előke csavarodása. Hátránya hogy nagyon macerás az előke csere.
2. Karabiner kapcsok.
Szintén az előke rögzitésére használjuk, de ma már sok cég gyárt kimondottan előke rögzítőt.
3. Gumi gyöngy.
Ha forgót vagy karabinert használunk előke rögzítésére, akkor a gumi gyöngyöt a kosár alá még felhúzzuk a főzsinórra és csak azután kötjuk meg a forgót vagy a karabinert. A gumigyöngy hivatott megakadályozni hogy a csomóra rácsúszó etető kosár kárt tegyen a csomóban és ez miatt halvesztésünk legyen. 4. Előke rögzítő gyors kapcsok.
Az első igazán feederezéshez készült gyorskapcsot a Korum cég készítette. Napjainkig az egyik legjobb gyorskapocs. Ma már sok cég gyárt ilyen kapcsokat melynek a lényege, hogy magában foglalja az előke rögzítését es a gumi ütközőt. Nagyon egyszerű felkötni és utána pillanatok alatt lehet előket cserélni. 5. Ollók. Sokféle olló létezik.
A normál ollókkal lehet vágni a monofil zsinórokat, de a fonottaknál sajnos elvéreznek. Nagyon nehezen vagy egyáltalán nem lehet vágni a fonottat. Ezert kifejlesztették speciális fonott zsinór vágó ollókat. Ezekkel könnyéden vágható a monofil és a fonott zsinór is. Könnyű felismerni ezeket az ollókat mert az egyik vágó élük mikro fogazott. Így a zsinór nem tud csúszni a két él között.
6. Csipesz.
Minden táskában jó ha megtalálható. Segítségével könnyedén megtudunk fogni apró dolgokat. Horgok csalitüske és egyebek. Minden orvosi műszer boltban kapható és nem is drágák. 7. Horog szabadító.
Nem hiányozhat egy táskábol sem. Ha a hal mélyre nyelte a horgot vagy olyan helyre akadt hogy nem érjük el a horgot akkor tesz nagy szívességet ez a kis szerkezet. Segítségével legtöbb esetben ki tudjuk akasztani a horgot a hal szályából. 8. Hurok kötő.
A bojlis világból átvett nagyon okos kis szerszám. Segítségével könnyedén tudunk kellően kicsi hurkot kötni az előke végére. Minden hurok egyenlő nagyságú lesz. 9. Gumi stopper.
Többféle méretben létezik. Sokan a kosár alá helyezik hogy ezzel csillapítsák a kosár ütését. Én a kosár fölé szoktam tenni úgy 50cm távolságra. Nem azért hogy önakasztós legyen a szerelékem, hanem azért hogy letett botnál a csalival foglalkozom akkor a kosár ne csússzon egészen a spiccig. Így még a spicc törésnek is kevesebb az esélye.