A method technika eredete
Amennyire tudjuk, már 1980-as években bolgár horgászok (vagy inkább halászok) használták a módszert, hiszen úgy fogták a halakat, hogy a horgot az etetőanyagba rejtették (ők egy sor horgot használtak). Egy másik legenda szerint pedig már 60 éve történt az első eset, amikor valaki valahol (talán Angliában?)belenyomta az etetőanyagba a horgát. Ez adja tulajdonképpen ma is a technikai alapot.
A modern horgászatba angol horgász Dave Hough hozta be 1994-ben. Ő egy merev keretes szerkezet volt készített. Ezt meglátta és továbbfejlesztett Roy Marlow tógazda. Ő már műanyag keretet használt, ami kicsit ütéscsillapító hatással is volt, az etetőanyag közepén volt az ólom.
Érdekesség, hogy később betiltotta ezt a technikát, aminek a fejlesztésében részt vett.
Sikerre igazán Steve Ringer vitte, mikor 1998-ban megnyerte az angliai fish’o’Mania versenyt hasonló elvvel horgászva. Az első kosarak Kobra gyártmányúak voltak és jobban hasonlítottak a mai bordás kosarakra. Steve vezetésével a Kobra és a Korum segítségével lett az igazán forradalmi a ma is használt flat (lapos) forma. Ennek segítségével lehetett elérni, hogy a csali sosem került az etetőanyag aljára, a kosár alá. Ma ezek a leghatékonyabb szerkezetek a halak megfogására. Nem véletlen az sem, hogy a mai napig az angol fejlesztések járnak elöl a method horgász technikában.
Hazánkban az úttörők között Páll Örs és Kurucz Dávid nevét emelném ki, akik nem csak a technika elterjesztésében jártak elöl, de hazánkban ők készítették az első kifejezetten methodos etetőanyag családot. Velük együttműködve és a kezdeményezést felkarolva a Horgász-Zóna mai is a módszer elkötelezett híve és az elterjedésének motorja.
A method feeder technika most már a pontyhorgászok körében is egyre népszerűbb, mi sem mutatja ezt jobban, mint hogy hazánk etetőanyag és csali gyártói szinte mind nagy hangsúlyt helyeznek ennek a területnek a fejlesztésére.
Következő fejezet: Mitől hatékony?