Keresd a halat!


Keresd a halat!
 
A method technika, illetve a method horgászat alapja a hal keresés. Természetesen a mai method horgászat már előszeretettel alkalmazza a fix kiakasztott zsinórklipszes horgászatot, pont az eredményessége miatt. Egy halaktól hemzsegő etetésen a method adta lehetőségek, miszerint egy kis kupac etetőanyag és annak a közepén lévő bojli vagy pellett eredményessége megkérdőjelezhetetlen, nincs lehetősége a halnak elkerülni a csalit. De vannak olyan helyzetek, legfőképpen ősszel, tavasszal és a legkitartóbbaknak akár télen is, amikor nincs más lehetőségünk, keresni kell a halat. Nekem az a tapasztalatom, hogy ilyenkor is mozog a hal, de csak néhány métert tesz meg a vermelő helyről. Ezért bizony annak a közelébe kell bedobnunk a method szerelékünket.
De mik lehetnek ezek a helyek? Az összeállt halak általában megkeresik a tavak legmélyebb pontját, itt pár fokkal melegebb a víz hőmérséklete és ezeken a pontokon könnyebben átvészelik a téli időt. Más haltartó helyek lehetnek azok a pontok a vizeken amiknél a kevés tápanyagot megtalálják, ezek lehetnek kacsák által kifürdött részek, itt állandó táplálékhoz jutnak a halak, mivel etetik a kacsákat és az ürülékükből kijutó tápanyag kincs tud lenni! Ha vannak a horgásztavakon melegvízű részek, itt ne gondoljunk sok különbségre, de ha akadnak melegvízű források azokat is szeretik a halak.
Viszont vannak azok a haltartó helyek is, ahol rendszerint mindig találunk halat /Télen-Nyáron!/ Ezek lehetnek vízbe dőlt fák, a part mellett lévő fák, amiknek a lombkoronáiból folyamatosan tápanyaghoz jutnak a halak! Akár egy medertörés is hozzá segíthet minket a sikerkez. Soha ne hagyjuk ki a keresésből a tavak leghorgászottabb területeit, itt gondolok a legtöbbet horgászott távolságra. Ezeket a helyeket a halak előszeretettel felkeresik, mivel tudják, hogy ott lesz táplálék. Fontos megemlíteni a meder viszonyokat is, keressük a kopogós, kemény aljazott, ezek a helyek utalnak a halak által kifűrdött, kijárt területekre. A nagyon iszapos részeken, általában kevesebb halra számíthatunk.
A keresd a halat módszer eredményessége, pont ezeknek a helyeknek a feltérképezésén alapul! Én általában 5 percnél tovább még télvíz idején sem hagyom bent a szereléket. Ez alól kivétel ha az 5 perces ütemben van beleúszás, belepiszkálás. Ekkor egy kicsit tovább bent hagyom a szerelést. Az eredményt csalitüskére felszúrt csontival, gilisztával tudjuk növelni! Tehát az általunk feltételezett haltartó helyeket 5 perces ütemben, 2-3 méteres különbséggel feltérképezzük. Ehhez nagyon fontos az adott horgásztavat figyelembe venni az etetőanyag, csali tekintetében. Ez azt jelenti ha mondjuk az adott horgásztavon tudjuk, hogy a halas jellegű etetőanyagok működnek, epres aromával és ananászos csalival, akkor azokat erőltessük. Mindig térjünk vissza arra a helyre, ami eredményt hozott számunkra. Ez lehet akár egy kis belepiszkálás is. Ha ezen a helyen az aromákat, csalikat próbálgatjuk, íz és szín tekintetében, biztosan állítom, hogy nem marad el az eredmény. Ha pedig megtaláltuk a halakat és a csali is ízlik nekik, egy jó napnak nézhetünk elébe!

    Post a comment

    Your Name or E-mail ID (mandatory)

    Note: Your comment will be published after approval of the owner.




     RSS of this page

    Written by:   Version:   Edited By:   Modified